کتاب اثر مرکب

بی شک کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی یکی از بهترین کتاب های توسعه فردی است. اثر مرکب یا composite effect در سراسر دنیا جزو پرفروش ترین کتاب ها است.
کتاب اثر مرکب اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط SUCCESS Books منتشر شد.

مشخصات کتاب

 

نام: اثر مرکب، آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما
موضوع: توسعه ی فردی، رهبری، موفقیت
نویسنده: دارن هاردی

 

فصل های کتاب

 

فصل اول، اثر مرکب در عمل:

اثر مرکب سیستمی که تمام زندگی ما را اداره می کند. در این فصل سعی بر آن است که طریقه ی عمل اثر مرکب بیان شود، شیوه ی استفاده از آن آموزش داده شود و اهمیت آن برای خواننده روشن شود.

فصل دوم، انتخاب ها:

اهمیت انتخاب در زندگی همگان کاملا مشهود است. اما سوال اینجاست که آیا کسی انتخاب می کند که به سمت بدبختی حرکت کند؟ البته که خیر! در واقع این مجموعه انتخاب های کوچک و به ظاهر بی اهمیت هستند که چگونگی زندگی را تعیین می کنند. در این فصل به مواردی همچون شکر گزاری و پذیرش مسئولیت صد در صد زندگی خود پرداخته می شود.

فصل سوم، عادت ها:

مطالعات روانشناسی نشان می دهند که ۹۵ درصد از همه ی چیز هایی که احساس می کنیم، فکر می کنیم، انجام می دهیم و به آن ها دست پیدا می کنیم،در نتیجه ی عادت ها هستند. این فصل به آموزش ایجاد عادت های خوب و پرورش آن ها می پردازد.

فصل چهارم، تکانش ها:

موفق ها، موفق تر می شوند؛ ثروتمندان، ثروتمند تر؛ خوشبخت ها، خوشبخت تر؛ چرا؟ چون به تکانش بزرگ دست پیدا کرده اند. این فصل چگونگی رسیدن به تکانش بزرگ را آموزش می دهد و از سختی ابتدای مسیر می گوید.

فصل پنجم، تاثیرات:

موارد زیادی روی ما تاثیر می گذارند که اگر از آن ها بی خبر باشیم و مدیریتشان نکنیم، محکوم به پذیرش تاثیر آن ها هستیم. این فصل مدیریت کردن اطرافمان و افکاری که به ذهنمان خطور می‌کند را آموزش می دهد.

فصل ششم، شتاب بخشی:

لحظاتی هستند که پس از تلاش با خود واقعی روبه می شویم. محدودیت های ما در این لحظه عریان می شوند و انتخاب ما در این مواقع اهمیت بسیاری دارد. این فصل خواننده را برای رویاروی با این لحظه آماده می کند.
در نهایت میتوان گفت روح کتاب، بی شک، اثر مرکب و استفاده از آن است که در تمام فصل های کتاب به آن اشاره شده و به کار گرفته شده است.

درمورد کتاب

 

در دنیایی که جوانان دائما تحت تاثیر رسانه ها قرار می گیرند، ادعاهای زیادی درباره ی پولدار شدن، خوش اندام شدن، جذاب شدن و غیره وجود دارد که معمولا همه ی آن ها یک شبه، با تلاش کم و با پرداخت مبالغ ناچیز حاصل می شوند؛ کتاب به وضوح تلاش می کند خواننده را از خریدن تقلب ها منع کند. حقیقت این است که کسب موفقیت سخت است، یک شبه رخ نمی دهد و آهسته و دشوار اتفاق می افتد. هاردی، نویسنده ی کتاب معتقد است: «هیچ فرمول مخفی یا سریعی وجود ندارد.»

با این حساب، چه سیستم عاملی زندگی ما را اداره می کند؟ شکست ها را رقم می زند یا موفقیت ها را می سازد؟ هاردی معتقد است که جواب اثر مرکب است، قدرتی که میتوان آن را مهار و در جهت بهتر شدن به کار گرفت.

 

چرا باید اثر مرکب را بخوانیم؟

 

موفقیت های بزرگ تحولات بزرگی می طلبند، تغییر های وسیعی لازم دارند و انرژی زیادی می خواهند. بله درست است! اما این تغییر های عظیم چطور ایجاد می شوند؟ مجموعه اتفاق های کوچک زیادی، بدون آنکه ما اهمیت آن ها را تصور کنیم، سرنوشت ما را رقم می زنند. می توانند آینده ای مطلوب برایمان بسازند یا فاجعه ای را محقق کنند. دارن هاردی در این کتاب به طور ویژه تلاش می کند اهمیت این رفتارها را گوشزد کند. او همچنین راهی برای مدیریت این رفتار ها به ما نشان می دهد تا از این قانون به نفع موفقیت خود استفاده کنیم و از فاجعه های رفتارهای کوچکمان در امان باشیم.

اگر به دنبال داشتن سبک تفکری مصمم و ایجاد اراده ای محکم برای موفقیت هستید، این کتاب کاملا مناسب شما است. هاردی معتقد است که ما در همین لحظه نیز هر آنچه برای موفقیت نیاز داریم، می دانیم. اگر داشتن اطلاعات بیشتر دلیل موفقیت بود پس هر کسی که به اینترنت دسترسی داشت باید کارت عابر بانکش پر پول می بود، در عمارتی مجلل زندگی می کرد و اندامی زیبا می داشت. اما این طور نیست! آنچه که حقیقتا به آن نیاز داریم یک برنامه ی عملی جدید است نه اطلاعات جدید. بنابراین این کتاب به راه های اجرایی موفقیت می پردازد و مطالب ضروری در این راه را بیان می کند.

دارن هاردی کیست؟

 

دارن هاردی، نویسنده ی کتاب اثر مرکب، یکی از سخنرانان انگیزشی بسیار معروف در امریکا است. او کودکی خود را در کنار پدرش گذراند و بخش عمده ای از موفقیتش را مدیون تربیت پدر خود می داند. پدرش به وی آموخت چگونه موفقیت بدون توجه به استعداد رقم می خورد و چطور باید سر سختانه برای استثنا بودن جنگید. او کار خود را از ۱۸ سالگی آغاز کرد و در ۲۷ سالگی ثروت زیادی اندوخت. او در کنار آنتونی رابینز و برایان تریسی از شاگردان جیم ران در علم موفقیت است.

وی ناشر و دبیر مجله موفقیت در آمریکا می باشد که با صدها نفر افراد مشهور و موفق از جمله ریچارد برانسون، استیو جابز، وارن بافت، دونالد ترامپ، هوارد اشولتز، چارلز شواب، جف بزوس و… مصاحبه کرده است. آنچه به نوشته های هاردی در عرصه موفقیت اعتبار زیادی می بخشد قطعا ارتباط او با افراد بسیار موفق در حوزه های مختلف است. حضور نمونه های زنده برای تعریف این که موفقیت چگونه اتفاق می افتد در کار او تاثیر به سزایی دارد. او هر ماه در صفحات SUCCESS، وبلاگ، توییتر و فیس بوک خود اسرار موفقیت را بیان می کند.
دارن هاردی یک سخنران اصلی رسانه ها می باشد و به همراه همسرش جورجیا در کالیفرنیا زندگی می کند.

دیگر آثار نویسنده

 

ترن هوایی
امسال تکرار نخواهد نشد
استثنا باشید
بهترین سال زندگی تو
دیوانگان ثروت ساز

 

منابع

 

fidibo.com
goodreads.com
jamesclear.com
amazon.com

 

جمع آوری محتوا و ویراستاری: عطیه حیدری

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا

از من بپرس...