چگونه یک رزومه ی تحصیلی بنویسیم؟

CV شرح کتبی کوتاهی از تحصیلات، صلاحیت ها، شغل های سابق و گاهی اوقات نیز علایق شخصی می باشد، که هنگام تلاش برای یافتن شغل برای یک کارفرما ارسال می کنیم. در ایالات متحده، CV بیشتر هنگام درخواست برای مشاغل آموزشی آکادمیک استفاده می شود در حالی که برای مشاغل دیگر رزومه استفاده می شود. در این متن به این موضوع که چگونه یک رزومه ی تحصیلی بنویسیم؟ میپردازیم.

آنچه که خواندید معنای curriculum vitae در کمبریج دیکشنری بود. curriculum vitae بیشتر به صورت مخفف یعنی CV استفاده می شود‌.

هنگام درخواست شغل به کارفرمایان موظف به ارائه سندی هستیم که خلاصه ای از تاریخچه ی حرفه ای، تحصیلات، مهارت ها و دستاورد های ما را ارائه دهد. کارفرما از این سند به عنوان مدرک شناسایی ما استفاده می کند. اکثر ما رزومه را به این منظور می شناسیم اما باید بدانیم که برای هر نوع درخواستی رزومه انتخاب مناسبی نیست. CV و رزومه هم از نظر ماهیتی و هم از نظر کاربردی با هم تفاوت هایی دارند.

 

تفاوت CV و رزومه

 

یکی از تفاوت های CV و رزومه در تعداد صفحات آن ها است. رزومه فرمی کوتاه تر است. در حالی که CV سندی مفصل و طولانی، بدون محدودیت در تعداد صفحات و با الگوی خاص است.

سی وی بیشتر برای درخواست کار در فرصت‌های شغلی یا برنامه های آکادمیک، درخواست کمک هزینه های تحصیلی، بورسیه ها، فرصت های تحقیقاتی یا موقعیت های تدریس کاربرد دارد. در حالی که رزومه بیشتر در رابطه با شغل های صنعتی و کسب و کار ها استفاده می شود.

یک نکته ی جالب در این خصوص این است که استفاده از CV و رزومه در نقاط مختلف جهان متفاوت است. برای مثال در انگلستان، نیوزیلند و مناطقی از اروپا، عنوان CV برای توصیف هر دو مورد از این اسناد استفاده می شود. آفریقای جنوبی، استرالیا و هند، CV و رزومه را به جای یکدیگر به کار می برند اما در ایالات متحده، رزومه و CV دو نوع متفاوت از اسناد هستند و با اهداف مختلف عنوان می شوند.

در هر صورت باید اطلاعات کافی در مورد اینکه موظف به تحویل چه سندی هستید را کسب کنید. بدین منظور راهنمای شرکتی که مشتاق به فعالیت در آن هستید را مطالعه کنید. در این مقاله ما چگونگی نوشتن CV را بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه یک CV بنویسیم؟

بی شک نوشتن CV دقیق کاری دشوار و زمان بر است. با این حال ارائه ی یک CV یا رزومه ی تحصیلی خوب، اولین قدم برای رسیدن به خواسته ی مد نظر است. باید بدانیم که CV طولانی تر هیچ برتری نسبت به یک نمونه CV کوتاه تر ندارد به شرطی که با اطلاعات بی ارزش و غیرمرتبط پر شده باشد.

تکنیک آزمایشگاهی SRID چیست؟

استفاده کردن از CV هایی که بسیار خوب هستند، قدم اول است؛ زیرا به شما ایده می دهد که چه عواملی در موفق شدن افراد تاثیرگذار بودند. فرم، زبان و محتوای صحیح به حرفه ای بودن، جذابیت و مورد استقبال قرار گرفتن CV کمک خواهد کرد.

مراحل نوشتن CV

 

۱. استفاده از قالب و ساختار مناسب:

قبل از شروع باید با ساختار و قالب صحیح نوشتن CV خود آشنا باشید. بدین منظور از نمونه های تائید شده استفاده کنید. این امر در کنار فونت های ساده و واضح، خوانایی آن را بهتر و ساده تر می کند.

 

۲. تحقیق درباره کارفرما و یا موقعیت پژوهشی-تحصیلی:

آگاهی از این مورد کمک می کند تا مدرک تحصیلی و مهارت ها را بهتر و شایسته تر ذکر کنید. مطالعه CV سایر متقاضیان در این مورد نیز به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتر نسبت به رقبا، مهارت ها و توانایی های ضروری را ذکر کنید.

 

۳. آغاز با یک چکیده جذاب:

آغاز کار بسیار اهمیت دارد پس با جمله ای جذاب که مهارت ها، موفقیت ها و مدارک تحصیلی شما را برجسته می‌کند، آغاز کنید. به طور خلاصه مدارک و تجربیات علمیتان، اهدافتان و مزایایی که برای کارفرما به ارمغان می آورید را، توضیح دهید. این بخش برای برجسته کردن توانمندی ها و پوشاندن بی تجربگی ها بسیار مهم است. پس کارهای داوطلبانه و دوره‌های آموزشی خود را در این قسمت ذکر کنید.

 

۴. داشتن خلاقیت:

با کمی خلاقیت جزئیات را اضافه کنید. در این خصوص می توانید دوره های آموزشی، پروژه ها، جوایز، نمرات و موضوعات مرتبط را اضافه کنید.
اگر تجربه کاری ندارید پس ابتدا با تحصیلات شروع کنید. فقط در صورتی معدل را بنویسید که شانستان را بالا تر می برد. با توجه به نمونه CVهایی که دیده اید از آخرین مدرک تحصیلی شروع کنید.

 

۵. به تجربیات کاری بپردازید:

سوابق شغلی، کارهای داوطلبانه، کارآموزی و فعالیت های تیمی را در CV خود بیان کنید. مهارت های کاری خود را برجسته کنید و اشتیاقتان را نشان دهید.

 

۶. افزودن قسمت «سایر»:

مهارت ها و سطح خود را در این قسمت ذکر کنید. جوایز و تقدیر نامه ها را بیان کنید. هرگز مدعی مهارت یا جایزه ای که دریافت نکرده اید، نباشید. بخش سرگرمی و علایق را اضافه کنید، موضوعاتی که عشق به یادگیری و عزم راسخ شما را نشان می‌دهند، بیان کنید. از دیگر بخش های اختیاری می تواند شامل گواهینامه ها، جوایز، زبان ها و پروژه های شخصی باشد.

 

۷. بررسی و ویرایش CV:

بررسی مجدد و چک کردن ده باره ی CV امری لازم است. داشتن رزومه ی تحصیلی قوی در صورتی که با یک اشتباه تایپی و دستوری از دست برود شانس شما را از بین می برد. از ابزار های آنلاین که دستور زبان و خطاها را بررسی میکنند، استفاده کنید. همچنین از اشخاص دیگر کمک بگیرید.

تکنیک مقاله نویسی

 

بخش های مختلف CV

به طور کلی CV شامل دو بخش مواد ضروری و مواد اختیاری است. البته بسته به نوع فعالیت های شما، میتوان بخش های دیگری را نیز در نظر گرفت. در ادامه بخش های مختلف CV را بیان می کنیم.

بخش های ضروری CV

 

اطلاعاتی که حتما باید ذکر شوند شامل:

اطلاعات تماس:

نام و نام خانوادگی
آدرس
شماره تماس
آدرس ایمیل

خلاصه و بیانیه ی شخصی

تجربه ی کاری:

عنوان شغلی
تاریخ استخدام
نام و مشخصات شرکت یا سازمان

مهارت ها

تحصیلات:

عنوان مدرک تحصیلی و نام دانشگاه
تاریخ شروع و پایان تحصیل
۳ تا ۵ مورد متمرکز بر دستاوردها و موفقیت های دوران تحصیل

بخش های اختیاری CV

 

اطلاعاتی که نوشتن آنها اختیاری است شامل:

پروژه های شخصی

زبان ها:

نام زبان
میزان تسلط

گواهینامه ها:

نام گواهینامه
نام و مشخصات موسسه
تاریخ دریافت

جوایز
کارهای داوطلبانه
سرگرمی ها و علایق

بخش هایی که وجود آن ها به فعالیت شما بستگی دارد

 

بسته به نوع فعالیتتان میتوانید بخش های زیر را اضافه کنید.

مقالات:

عنوان مقاله
تاریخ انتشار مقاله

اگر چند مقاله برای عنوان کردن دارید، بخش جداگانه ای در نظر بگیرید. برای یک مقاله آن را در بخش تحصیلات اضافه کنید.

تحقیقات:

نام تحقیق
تاریخ و مدت زمان تحقیق

در صورتی که تحقیقات شما بازگو کننده مهارت های شما است، این بخش را اضافه کنید.

مواردی که نباید در CV آورده شوند

 

تصاویر اضافی
فونت یا طرح رنگی و فانتزی
موارد شخصی مثل خصوصیات فیزیکی
وضعیت تاهل، مذهب یا جزئیات حساب بانکی شما
یک آدرس ایمیل خنده دار یا بی ادبانه
تجربه کاری یا علایق غیر مرتبط با شغل
دروغ در مورد تجربه و مهارت ها

سند را به شکل word ذخیره کنیم یا PDF؟

 

کار نهایی خود را هم به شکل word و هم به شکل pdf ذخیره کنید. یک کارفرما ممکن است به یکی از این فرمت‌های فایل نیاز داشته باشد.
فایل CV خود را با نام، تاریخ, درخواست و شغلی که برای آن درخواست می کنید هماهنگ کنید. در ضمن دقت کافی داشته باشید که اگر سند Word خود را به روز می کنید، یک PDF جدید نیز ایجاد کنید.

منابع:

 

 

جمع آوری محتوا و ویراستاری: عطیه حیدری

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا