پرنده ای در استرالیا که صداهای مختلف را تقلید می کند

بسیاری از مقلدها به تقلید از اعضای گونه خود می پردازند. اما پرنده ای در استرالیا که صداهای مختلف را تقلید می کند، می تواند تقریباً هر صدایی را که در معرض آن قرار می گیرد، تقلید کند. این پرنده لای بر نام دارد.
جنس نر این پرنده سعی می کند با باز کردن پر های دم خود و خواندن پیچیده ترین آهنگ ممکن، جفت ماده را به خود جذب کند.

کار این پرنده دقیقا مشابه تقلید از صدای پرندگان دیگر در جنگل است. تقلید لای بر از صدای کوکابورا چنان مشابه خود آن می باشد که پرنده کوکابورا به او پاسخ می دهد. در نهایت او علاوه بر تقلید صدای پرندگان اطراف خود، صدای انسان‌ ها را نیز تقلید می‌کند.

تقلیدهای او شامل شاتر دوربین، موتور برقی و آژیر دزدگیر ماشین می باشد. تقلید لای بر از یک اره برقی به قدری دقیق است که به راحتی می توان تصور کرد که درختی در حال سقوط است.

آقای دیوید اتنبرو، حامی محیط زیست مشهور، دو پرنده لای بر را بررسی کرد که در اسارت بزرگ شدند. یکی از این پرندگان در باغ وحش آدلاید استرالیا بزرگ شد و می توانست صدای ابزارهای برقی را تقلید کند. دلیل تقلید این نوع صدا، انجام ساخت و ساز منطقه پاندا ها در نزدیکی محل زندگی این پرنده بود.

البته که در جنگل های بارانی استرالیا که پرندگان لایبر در آن زندگی می کنند؛ معمولا صدای پرندگانی که صدایی شبیه اره برقی دارند، شنیده نمی شود! در نتیجه تنها در محدوده های خاصی از جنگل، لای بر قادر به تقلید این صدا می باشد.

آیا عسل طبیعی فاسد می‌شود؟

منبع:

 

BY Michele Debczak/December 21, 2021

 

ترجمه: فائزه الیاسی | تولید محتوا و ویراست: نفیسه مظفری

 

بیشتر بخوانید: فلامینگوها و معمای ایستادن بر روی یک پا

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا