واترجن، دستگاهی که با استفاده از هوا، آب می‌سازد

واترجن، دستگاهی است که با استفاده از هوا، آب می‌سازد و توسط یک شرکت اسرائیلی به نام واترجن ساخته شده است.
Business Insider گزارش می دهد؛ بنیان گذار این شرکت Arye Kohavi است. این شرکت در تلاش است، آب آشامیدنی پاک را برای مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند؛ تهیه کند.
ژنراتور های آب در سه اندازه تولید می شوند. آن ها از صفحات پلاستیکی برای خنک کردن هوا استفاده می کنند. پس از آن مواد حاصل از میعان جمع آوری می شوند. در یک روز با دمای 80 درجه فارنهایت با 60 درصد رطوبت، بزرگترین ژنراتور می تواند تا 825 گالن آب تولید کند. از طرفی کوچکترین آن ها قادر به تولید 4 گالن در شرایط مشابه است.

 

 

آب و هوای گرم و مرطوب به ژنراتور ها اجازه می دهد آب بیشتری تولید کنند. با این حال این فناوری در محیط های خنک و خشک نیز با سرعت کمتر می تواند عمل می کند. مولد های آب کوچک تر برای منازل و ادارات طراحی شدند. کوهاوی امیدوار است با همکاری دولت ها، ژنراتورهای بزرگتر را در مناطقی که آب آشامیدنی کافی ندارند، مستقر سازد. این شرکت در حال حاضر در چندین شهر از جمله بمبئی، شانگهای و مکزیکوسیتی در حال انجام آزمایش است. کوهاوی به Business Insider گفت هدفش دسترسی به این دستگاه ها در سراسر آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی و آفریقا می باشد.

کوهاوی به Business Insider گفت: ساختن آب از هوا برای مناطقی مناسب است که آب کافی برای فیلتر کردن موجود نیست. ما فکر می کنیم راه‌ حل ما یک راه‌ حل فوری است و می‌تواند مشکلات کشور ها را حل کند. از طرفی با استفاده از این راه حل دیگر نیازی به انجام پروژه های طولانی مدت وجود ندارد.

افزایش مس، برابر ابتلا به سرطان سینه

 

منبع

 

 

مترجم: فائزه الیاسی | تولید محتوا و ویراستار: مطهره تقی پور

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا