تشابه بسیار زیاد اثر انگشت کوالا و اثر انگشت انسان ها

اثر انگشت

 

آیا تا به حال برای ارتکاب جرم به مشکل اثر انگشت فکر کرده اید؟ شاید بتوانید یک کوآلا برای حل این مشکل بسازید. البته شوخی می ­کنیم! با این حال دانشمندان متوجه شدند این جانوران کیسه ­دار کرک­دار، اثرانگشتی دارند که تشخیص آن از اثرانگشت انسان دشوار است. حتی یکی از دانشمندان پزشکی قانونی به نام  مسیج هنبرگ، در سال 1996 گفت: این شباهت­ ها ممکن است متخصصان دپارتمان پلیس را نیز به اشتباه بیاندازد. در این مطلب به این حقیقت بیشتر می پردازیم.

 

تشابه اثر انگشت کوالا و انسان

 

شاید این نوع از تشابهات برای شامپانزه و گوریل ­ها قابل قبول و منطقی باشد، اما کوالا­ها جانوران کیسه ­داری هستند که با ما تشابه کمی دارند. بر اساس توضیحات وبگاه گیزمودو ، مسیر پستانداران و جانوران کیسه­ دار بیش از 125 میلیون سال پیش از یک جد مشترک جدا شده است. پس این هیولاهای دوست داشتنی چرا اثر انگشت دارند؟ شاید این موضوع به نظریه فرگشت همگرا مربوط باشد. بر اساس این نظریه گونه ­هایی که ارتباط نزدیکی ندارند، برای نیازهای مشابه، به طور مستقل صفات را تکامل می­ دهند.

 

مزایای وجود شیارهای اثر انگشت

 

به گفته­ ی گیزمودو، این موضوع می­ تواند برای کولاهایی که وقتی به بلوغ مشخصی رسیدند فقط برگ­ های اکالیپتوس می­ خورند، قابل قبول باشد. شیار های حساس تشکیل دهنده اثرانگشت، به این کوالا­ ها این امکان را می ­دهد که درک بهتری از سالم بودن بافت برگ ­ها قبل از خوردنشان پیدا کنند؛ دقیقاً همانطور که ما از اثرانگشتمان برای درک بهتر جزئیات ساختار ها یا بافت ­ها استفاده می­ کنیم. علاوه بر این مانند انسان­ ها، کوالا ها از این­ پستی بلندی­ های ریز انگشتشان برای محکم گرفتن و کنترل اجسام استفاده می­ کنند.

واترجن، دستگاهی که با استفاده از هوا، آب می‌سازد

 

 

بنابراین، آیا واقعا می­ توانید برای ارتکاب جنایات از اثر انگشت کوالا استفاده کنید؟ احتمالا نه. در طی سالیان گذشته، رایانه ­ها شناسایی اثر انگشت را بسیار آسان کرده­ اند و می ­توانند این گونه شباهات بین گونه ­ها را هم تشخیص دهند. احتمالا یک فرد معمولی نمی تواند این تفاوت­ ها را تشخیص دهد. با این حال  اخبار ABC استرالیا می گوید متخصصان اثرانگشت می­ توانند این تفاوت ­ها را شناسایی کنند.

منبع:

مترجم: پرنیا محمدی | تولید محتوا و ویراستار: پرنیا فواکهی

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا